Lt  En
Dribsnis.lt
Prisijungti        shoping cart  Krepšelis       Produktai: 0       Suma: 0Eur
 

Lemtingas sprendimas renkantis dribsnius: avižiniai, kvietiniai, miežiniai, o gal ruginiai

 

Paskaičius įvairius forumus, straipsnius peršasi išvada, kad vartotojas yra bejėgiškai pasimetęs tarp pasiūlos. Nenuostabu, nes apie įvairiausių sausų pusryčių naudą yra tiek daug visko prirašyta, reklamos eskaluoja kaip sveika ir reikia naudoti avižinius dribsnius, laikraštyje rašo, kad miežinius, o internete perskaitai, kad sveikiausi yra visgi ruginiai dribsniai. Kyla natūralus klausimas – taigi kokius iš visų tų dribsnių man geriausia būtų rinktis?

...gal avižiniai?

Pirmiausia apžvelkime kas yra avižiai dribsniai ir kuo jie yra naudingi:

- Avižiniuose dribsniuose yra gausu daug svarbių žmogui mineralų ir vitaminų, tokių kaip kalis, fosforas, magnis, cinkas, chromas, kobaltas, geležis, fluoras, jodas, vitaminai A, E, B1, B2, B6, P.

Avižų stiebeliuose ir jų grūdų luobelėje yra alkaloidų. Tai yra tokia medžiaga, kuri greitina organizmo medžiagų apykaitą. Tai yra naudinga, ne tik svorio mažėjimui, bet ir odai bei kitiems audiniams. 

- Ypač naudingos moterims, nes jos stimuliuoja skydliaukės funkciją, bei reguliuoja estrogeno lygį, nuo kurio priklauso moters plaukų, odos ir nagų būklė (plaukai ir nagai suragėjusi oda).

Turbūt iš visų grūdinių patiekalų būtent avižos turi geriausią baltymų bei riebalų kiekį ir tuo pačiu kokybę.  Avižų grūdų aminorūgščių sudėtis yra labai artima raumenų baltymui. 

- Puikus produktas tiems, kurie laikosi dietos arba propaguoja sveiką gyvenimo būdą. Taip pat, puiki gydymo priemonė sergant lėtinėmis ligomis, žarnyno disfunkcijomis (sutrikimais). 

- Avižiniai dribsniai yra nepakeičiami tiems, kurie nori mažinti cholesterolio kiekį kraujyje.

...ne, visgi gal kviečių dribsniai?

- Kviečių dribsniuose yra gausu vitaminų, reikalingų mūsų organizmui.

- Kviečiuose gausu antioksidantų, kurie saugo odą ir plaukus nuo žalingo šiuolaikinio žmogaus aplinkos poveikio, neleidžia jai senėti pirma laiko.

- Kviečių dribsnių sudėtyje itin daug krakmolo, kuris reikalingas mūsų organizmui.

Taip pat mineralinių medžiagų – magnio, fosforo, kalio.

...o jeigu miežiai?

- Miežių dribsniai turi labai daug ląstelienos, todėl virškinimo sistemai jie yra labai naudingi. Taip pat, jos yra blogiau įsavinamos organizmo ir skatina žarnyno tuštinimąsi, tai ypač naudinga tiems, kurie yra linkę tukti arba nori numesti svorio.

- Miežiniuose dribsniuose yra daug fermentų ir mineralinių medžiagų, tokių kaip kalcio, cinko, mangano, geležies, fosforo, jodo, vario, bromo, kobalto, chromo, stroncio, magnio ir molibdeno gausa.

- Šie dribsniai yra praktiškai visų B grupės vitaminų, taip pat – vitamino A, D, E, PP.

- Baltymai, kurie yra miežių sudėtyje, yra vertingesni už kviečių baltymus ir mūsų organizmas juos pasisavina beveik visu 100%.

- Miežiai padeda pašalinti iš organizmo šlakus ir toksinus, todėl miežiai gali pasitarnauti net kaip natūralūs vaistai nuo alergijos.

...rugiai?

- Verta žinoti, kad rugiai turi 60 proc. angliavandenių, 9,5% baltymų, 13,2% balastinių medžiagų, 1,7% riebalų.

- Rugių dribsniuose yra 1% mineralinių medžiagų, kaip pavyzdžiui magnio, kalio, geležies, fluoro, silicio rūgšties.

- Rugiuose yra gausu vitaminų B, E.

- Mažina cholesterolio kiekį, valo žarnyną bei suaktyvina ląstelių dalijimąsi. 

- Taip pat yra manoma, kad rugių sudėtyje esama biologiškai aktyvių medžiagų, kurios gali užkirsti kelią vėžiui.

Taigi, apžvelgus šių dribsnių naudą, galima padaryti išvadą, kad kiekviena grūdinė kultūra yra savaip naudinga, ir nėra vieno produkto, kuris pilnai aprūpintų mūsų organizmą visomis reikalingomis naudingomis medžiagomis. Reikėtų žiūrėti ko labiausiai trūksta jūsų organizmui ir žinoma, remtis savo skoniu, o valgyti tuos dribsnius, kurie yra skaniausi jums. 

<  atgal į patarimų skiltį
 
Pristatymo būdai
Pardavimo vietos