Lt  En
Dribsnis.lt
Prisijungti        shoping cart  Krepšelis       Produktai: 0       Suma: 0Eur
 

Neabejotina dribsnių nauda ir galimos grėsmės mūsų organizmui

 

Ar visi žinome, kaip yra paruošiami dribsniai? Pirmieji dribsniai pasirodė XIX amžiuje Amerikoje, J. H. Kelloggas buvo vienas iš sveiką gyvenimo būdą propaguojančių fanatikų ir, kaip teigia šaltiniai, tikras keistuolis. Kelloggo kūriniai – kukurūzų dribsniai atsirado kaip sveikas maistas psichikos ligoniams. Vėliau, Kellogas sukūrė naują teoriją apie seksualinio gyvenimo žalą žmonijai. Tam slopinti buvo skirti jo dribsniai.  Įdomiausia yra tai, kad J.H. Kelloggo gydymo metodai per labai trumpą laiką plačiai išplito, jų laikėsi Henris Fordas, Bernardas Show ir kitos tuometinės įžymybės.

...nauda?

Šiais laikais dribsnių yra gaminama įvairiausių rūšių. Įvairūs portalai, televizija ir kitos žiniasklaidos priemonės rėkte rėkia apie dribsnių naudą organizmui. Ar dribsniai yra tikrai naudingi mūsų organizmui? Pirmiausia, pradėkime gvildendami dribsnių naudą, derėtų paminėti, kaip yra gaminami patys dribsniai. Dribsniai paprastai gaminami naudojant aukštą spaudimą ir garus, kad juose liktų daug vitaminų, mineralinių medžiagų – trumpai tariant, kad jie būtų tikrai sveiki. Į dribsnių sudėtį įeina visos svarbiausios maisto sudedamosios dalys: baltymai, riebalai, angliavandeniai, mineralinės medžiagos ir vitaminai. Grūdų sėlenose ir gemaluose esanti ląsteliena nesunkiai virškinama, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, neleidžia kauptis riebalams. Sausi pusryčiai tokie kaip sėlenų, labai naudingi organizmui, nes šalina toksinus. Puikiai tinka sveiką gyvenseną propaguojantiems žmonėms, nes yra sveiki, be konservantų, turintys labai mažai riebalų bei gausią puokštę vitaminų. Augantiems bei jau susiformavusiems organizmams yra naudinga gauti grūdinės kilmės produktų, nes grūdiniai produktai, yra viena iš svarbiausių maisto piramidės sudedamųjų dalių. Be to, sausi pusryčiai nėra kaloringi ir riebūs, o jų pavalgę žmonės nejaučia nuovargio, mieguistumo ir sunkumo. Dėl tos pačios savybės, dribsnius patartina vartoti žmonėms, kurie propaguoja sveiką gyvenimo būdą arba laikosi dietos.

...nejaugi dribsniai neturi blogų savybių?

Reikėtų žinoti, kad kuo daugiau yra apdirbami dribsniai (apkepami aliejuje, išdžiovinami, suplojami, susmulkinami į miltus bei kitaip apdorojami) atsiliepia produkto kokybei, tai yra sudėčiai ir kaloringumui, o tai reiškia ir naudingumui.  Nauda ar nenauda priklauso nuo vartotojo pasirinkimo – kuo mažiau apdoroti dribsniai – tuo jie bus naudingesni vartotojo organizmui. 

Kitas faktorius, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra cukrus. Geriausia, kad dribsniuose jo būtų kuo mažiau ir kuo daugiau medaus. Visi žinome, kad didelis kiekis cukraus yra nenaudingas mūsų organizmui.

Kalorijos – šis aspektas yra taip pat vartotojo pasirinkimas. Jeigu jūs mėgstate vartoti dribsnius su daug kaloringų priedų – pasistenkite juos vartoti iki pietų.

..ką galiausiai rinktis?

Nėra vieno ir teisingo atsakymo, viskas priklauso nuo apgalvoto pasirinkimo ir, žinoma, suvartojamo kiekio. Reziumuojant straipsnyje išsakytas mintis, pateikiame jums keletas patarimų, kurie pagelbės renkantis dribsnių produktus:

- Rinkitės dribsnius, kurie turi kuo mažiau sintetinių priedų, nes kaip ir skaitėte straipsnyje, sveikiausia yra natūralūs produktai. Žiūrėkite, kad dribsniai su medumi iš tiesų turėtų medaus sudėtyje, šokoladą pakeiskite uogomis ir riešutais. Kuo natūralesnis produktas, tuo daugiau naudingųjų savybių yra išsaugojęs.

- Organizmui kenkia dažikliai, taigi geriau yra paieškoti gaminio, kuris neturi konservantų ir dažiklių. Nepirkite granulių, kurios nudažytos ryškiomis vaivorykštės spalvomis.

- Kuo mažiau apdoroti grūdai, tuo daugiau juose išlieka vertingų savybių ir vitaminų.

- Derėtų atkreipti dėmesį į gaminio galiojimo laiką, nes paprastai kuo trumpesnis galiojimo laikas, tuo mažiau konservantų įeina į gaminio sudėtį. 

Sėkmės skanaujant dribsnių!

<  atgal į patarimų skiltį
 
Pristatymo būdai
Pardavimo vietos